PRIVACY POLICY

Font Size :

Gizlilik İlkeleri
Konya Ticaret Odası, gizliliğinize ve kişisel verilerinizin, trafik verilerinizin ve iletişim içeriğinizin gizliliğine saygı gösterir.

Bu Gizlilik İlkesi, Konya Ticaret Odası web sitesini kullanırken vermiş olduğunuz bilgilerin Konya Ticaret Odası tarafından nasıl kullanıldığını ve korunduğunu anlamanıza yardımcı olmak için hazırlanmıştır.

1. KONYA TİCARET ODASI HANGİ BİLGİLERİ TOPLAR VE KULLANIR?

Konya Ticaret Odası aşağıda belirtilen kategorilerdeki bilgiler dahil olmak üzere (ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla) sizin hakkınızda bilgi toplayabilir ve kullanabilir:

(a) Tanımlama bilgileri (örneğin ad, adres, telefon numarası, cep telefonu numarası, e-posta adresi);

(b) Elektronik tanımlama verileri (örneğin IP adresleri, tanımlama bilgileri);

(c) Banka ve ödeme bilgileri (kredi kartı bilgileri, hesap numarası);

(d) Bilgisayar, platform, aygıt ve bağlantı bilgileri, aygıt kapasitesi, bant genişliği, sayfa görüntüleme istatistikleri ve web sitelerimize giriş ve çıkış trafiği, tarayıcı tipi bilgilerini ürünlerimiz ve web sitelerimiz ile etkileşiminiz ve bunları kullanımınız hakkındaki bilgiler;

(e) Sipariş edilen ve sağlanan ürünler veya hizmetler;

(f) Sizinle Konya Ticaret Odası arasındaki yazışmalar;

(g) Mobil taşıyıcınızdan veya kullandığınız mobil aygıttan edinilen konum bilgileri.

(i) ÜRetici adı, aygıt model numarası, işletim sistemi, taşıyıcı ağ gibi mobil aygıt bilgileri;

2. KONYA TİCARET ODASI BU BİLGİLERİ NASIL VE HANGİ AMAÇLA KULLANIR?

Bilgi toplamaktaki temel amacımız size güvenli, kesintisiz, verimli ve özelleştirilmiş bir deneyim sağlamaktır. Konya Ticaret Odası  aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmek için gerekli olan ve izin verilen şekilde sizinle ilgili kişisel verileri toplar ve kullanır:

Web sitelerimizden verilen siparişleri almak, işleme koymak veya teslim etmek, fatura etmek veya siparişinizin durumunu bildirmek;
Sizin için başka hizmetler sağlamak (bilgileri toplarken açıklandığı gibi);
Müşteri desteği sağlamak ve sorun gidermek;
Bilgilerin doğruluğunu karşılaştırmak;
Servis güncellemeleri ve hatalar hakkında sizi bilgilendirmek;
Geri bildirim veya çevrimiçi anketlere katılma talebinde bulunmak;
İhtilafları çözmek;
Kimliğinizi doğrulamak;
Arama işlevimizi geliştirmek ve kişileri daha kolay bulmanıza yardımcı olmak;
Özellikle Hizmet Koşullarımızı uygulamak ve dolandırıcılığı önlemek ve buna karşı mücadele etmek amacıyla sizin ve Konya Ticaret Odası'nın menfaatlerini korumak,

3. KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİN TARAFIMIZDAN PAYLAŞIMI

Aşağıda belirtilenler dışında Konya Ticaret Odası, ilgili yasalar gereği yükümlü olmadıkça veya yetkili makamların emriyle istenmedikçe kişisel verileri ve/veya trafik verilerini ya da iletişim içeriğini sizin açık izniniz olmadan satamaz, kiralayamaz, pazarlayamaz veya başka şekilde aktaramaz. Kendi isteğinizle kullanıcı profilinizde genel görüntülemeye açık hale getirdiğiniz veya forumlarda, tartışma platformlarında ya da yorum göndererek açıkladığınız bilgilerin herkese açık olacağını ve başkaları tarafından görüntülenebileceğini lütfen unutmayın.

Konya Ticaret Odası, yasal gereklilikleri karşılamak, yasal haklarımız doğrultusunda hareket etmek veya yasal hak taleplerine karşı kendini savunmak, Konya Ticaret Odası'nın menfaatlerini korumak, dolandırıcılığa karşı mücadele etmek ve ilkelerimizi uygulamak ya da herhangi bir kişinin haklarını, malını veya güvenliğini korumak için kişisel bilgileri açıklayabilir.

4. TANIMLAMA BİLGİLERİ VE GIF'LER NEDİR VE KONYA TİCARET ODASI BUNLARI NASIL KULLANIR?

Anahtar Noktalar

Konya Ticaret Odası web sitesini ve/veya yazılımını kullanarak, tanımlama bilgilerinin kullanılmasına izin vermiş oluyorsunuz. Tanımlama bilgilerini reddetmeyi her zaman seçebilirsiniz, bunun için tarayıcı ayarlarınızı değiştirebilir (tarayıcınız izin verdiği takdirde) veya Konya Ticaret Odası web sitesini ve/veya yazılımını kullanmaktan vazgeçebilir veya geçerli devre dışı bırakma işlevlerini kullanabilirsiniz. Belli özelliklerin yalnızca tanımlama bilgilerinin kullanılması ile mevcut olduğunun farkında olmanız gereklidir ve tanımlama bilgilerini kabul etmemeyi seçtiğiniz takdirde, bu tür özellikler tarafınızdan kullanılamaz.

4,1 Tanımlama Bilgileri ve GIF'ler Nelerdir?

4.1.1. Tanımlama Bilgileri

Tanımlama bilgileri, bir web sitesi sunucusundan tarayıcınıza gönderilen bir karakter dizgesi (metin) içeren küçük dosyalardır. Tanımlama bilgisi benzersiz bir tanımlayıcı içerebilir, ancak adınız veya e-posta adresiniz gibi kişisel olarak tanımlanabilir bilgileri içermez. Konya Ticaret Odası, web sitesini ziyaret ettiğinizde. Konya Ticaret Odası yazılımı istemcisinin tarayıcısı veya Internet tarayıcısı tanımlama bilgisini bilgisayarınızın sabit diskinde depolar ve bir sonraki ziyaretiniz sırasında web sitesi tarafından buna erişilebilir. Diğer web siteleri de tarayıcınıza tanımlama bilgileri gönderebilir, ancak tarayıcınız bu web sitelerinin Konya Ticaret Odası'nın tanımlama bilgisi verilerini görmesine izin vermez.

4.1.2. Gif'ler

Konya Ticaret Odası web sayfaları, web işareti ve izleme pikselleri olarak da bilinen saydam gif'leri içerebilir. Gif'ler sayfayı kaç kez ziyaret ettiğinizi saymak için kullanılan (ama herhangi bir kişisel tanıtıcı bilgi tutmayan) eşsiz tanımlayıcılı minik grafiklerdir. Ayrıca Konya Ticaret Odası, HTML tabanlı e-postalarımızda saydam gif kullanarak hangi e-postaların açıldığını ve üzerinde işlem yapıldığını anlar. Bu, belirli iletişimlerin ve pazarlama kampanyalarının etkililiğini ölçmemize yardımcı olur.

4.2 Konya Ticaret Odası ne tip Tanımlama Bilgileri kullanır?

Konya Ticaret Odası oturum tanımlama bilgilerini, kalıcı tanımlama bilgilerini ve yerel paylaşılan nesneleri (flash tanımlama bilgilerini) kullanır.

Oturum tanımlama bilgileri geçici tanımlama bilgileridir ve Konya Ticaret Odası web sitesini ziyaretiniz sırasında tarayıcınızla ilişkilendirilen benzersiz tanımlayıcılardır. Tarayıcınızı kapattığınızda oturum tanımlama bilgi kimliğiniz ortadan kalkar ve ziyaretiniz hakkındaki bilgiler tutulmaz.

Kalıcı Tanımlama Bilgileri kapattıktan sonra bile tarayıcınızda kalır ve web sitesine sonraki ziyaretlerinizde tarayıcınız tarafından kullanılabilir.

Yerel Paylaşılan Nesneler veya ‘Flash Tanımlama Bilgileri’ Adobe flash teknolojisi ile yazılmış tanımlama bilgileridir. Bu tanımlama bilgileri, diğer tanımlama bilgileri ile aynı şekilde bilgisayarınıza kaydedilir, ancak aynı şekilde tarayıcı düzeyinde yönetilemez.

4.3 Konya Ticaret Odası Tanımlama Bilgilerini Nasıl Kullanır?

Konya Ticaret Odası kendi tanımlama bilgilerini şunlar dahil çeşitli amaçlar için kullanır:

1. Oturum açtığınızda sizi tanır ve web sitemize nasıl geldiğinizi anlar, böylece size ilgili müşteri içeriğini ve bilgilerini sağladığımızdan emin olabiliriz. Örneğin:

Web sitemize haber portalları hakkında bilgi almak için bir bağlantıyı tıklayarak geldiyseniz, bu kampanyalarla ilgili içeriği gördüğünüzden emin olabiliriz;

2. Seçtiğiniz tercihleri hatırlar, örneğin:

Web sitemizde görmeyi seçtiğiniz dil;

3. Dolandırıcılığa karşı mücadele eder;

4. Reklam ve pazarlama kampanyalarımızın etkililiğini ve performansını izler ve web sitemizi geliştirmemize yardımcı olmak için araştırma yürütür;

5. Belirli bir süre boyunca hesap hizmet alanınızda oturum açmadığınızda 'zaman aşımı' gibi güvenlik önlemlerini başlatır;

4.4 Üçüncü Taraf Tanımlama Bilgileri

4.4.1 Analizler

Konya Ticaret Odası, sitelerdeki kullanım hacmini izlemek ve web sitelerinin özelliklerini ve düzenini geliştirmek için şu analiz ortakları kullanır:

Google Analytics Konya Ticaret Odası web sitesini ziyaret etme sayınız, son ziyaretinizin saati ve tarihi, sitemizi bulmak için kullandığınız arama motoru ve anahtar kelime, sitemize geldiğiniz bağlantı ve sitemize eriştiğiniz konum gibi anonim istatistiksel bilgileri toplayan analitik bir araçtır. Diğer web sitelerindeki gezintilerinizi izlemez.

4.4.2. Diğer Üçüncü Taraf İçeriği

Bazen, Konya Ticaret Odası'nın web sitesi YouTube gibi üçüncü taraflardan pencere öğelerini veya gömülü video içeriğini içerebilir. Bu içeriği görüntülediğinizde veya bu pencere öğesini kullandığınızda bu web sitelerinden gelen tanımlama bilgilerini kabul ediyor olabilirsiniz. Bu tanımlama bilgileri denetimimiz dahilinde değildir ve daha fazla bilgi için ilgili üçüncü taraf siteyi kontrol etmeniz gereklidir.

4.5 Tanımlama Bilgileri Hakkındaki Seçimleriniz

Web sitemizin işlevselliğine etki edebileceğinden, tanımlama bilgilerini kısıtlamanız veya engellemenizi önermiyoruz. Ancak, bunu yapmayı seçerseniz, lütfen aşağıdaki mevcut seçeneklere bakın. Tanımlama bilgileri hakkında kapsamlı bilgileri www.aboutcookies.org adresinde de bulabilirsiniz.

4.5.1 Tarayıcı Tanımlama Bilgileri

Çoğu tarayıcının araç çubuğundaki yardım seçeneği, tarayıcının yeni tanımlama bilgilerini kabul etmesini nasıl engelleyeceğinizi, yeni tanımlama bilgisi aldığınızda tarayıcının sizi uyarmasını nasıl sağlayacağınızı, tanımlama bilgilerini nasıl sileceğinizi ya da nasıl tamamen devre dışı bırakacağınızı açıklar.

4.5.2 Yerel Paylaşılan Nesneler (Flash Tanımlama Bilgileri)

http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/settings_manager.html adresinden flash tanımlama bilgilerinin kullanımını yönetebilirsiniz.

Ayrıca flash tanımlama bilgilerini kullandığınız Internet Explorer (veya diğer tarayıcılar) ve ortam yürütücüsü sürümünün ne kadar yeni olduğuna bağlı olarak tarayıcınızla yönetebilirsiniz. Lütfen http://kb2.adobe.com/cps/526/52697ee8.html adresindeki Adobe web sitesini de ziyaret edin.

4.5.3 Analizler

Google Analytics tanımlama bilgilerini devre dışı bırakmak için, lütfen şu adresi ziyaret edin: http://tools.google.com/dlpage/gaoptout

5. BAĞLANTILI WEB SİTELERİ VE ÜÇÜNCÜ TARAF UYGULAMALAR

Konya Ticaret Odası web sitesi, Konya Ticaret Odası'nın web sitesinden çıkarak bir başka web sitesine erişiminize izin veren bağlantılar içerebilir. Bağlantı verilen web siteleri Konya Ticaret Odası'nın denetimi altında değildir ve bu web siteleri farklı gizlilik ilkelerine sahiptir. Konya Ticaret Odası Gizlilik İlkesi yalnızca Konya Ticaret Odası web sitesinde elde edilmiş kişisel bilgiler için geçerlidir. Bu yüzden Konya Ticaret Odası, çevrimiçi ortama kişisel bilgilerinizi girerken dikkatli olmanız gerektiğini hatırlatır. Konya Ticaret Odası diğer web siteleri için sorumluluk veya yükümlülük kabul etmez.

6. KONYA TİCARET ODASI KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ NASIL KORUR?

Konya Ticaret Odası, kendisine sağlanan kişisel bilgileri ve trafik verilerini korumak için ilgili yükümlülükleri ve ilgili mevzuat çerçevesindeki istisnaları da gözeterek uygun kurumsal ve teknik önlemleri alacaktır. Kişisel bilgilerinize ve trafik verilerine, sadece Konya Ticaret Odası iştirakleri ya da hizmet sağlayıcılarının, kendilerine verilen görevleri yerine getirmek için verilere erişme ihtiyacı duyan yetkili çalışanları erişilebilir.

7. SİZİNLE İLETİŞİM

Konya Ticaret Odası sizden zaman zaman kaliteyi ölçmek ve arttırmak amacıyla kullanılmak üzere deneyimleriniz hakkında bilgi sağlamanızı isteyebilir. Hiçbir zaman bu tür bilgileri sağlamak için herhangi bir yükümlülüğünüz yoktur. Gönüllü olarak web sitesindeki geribildirim formlarına girilen veya katıldığınız herhangi bir anketle gönderilen bilgilerin tümü, bu geribildirimi gözden geçirmek ve Konya Ticaret Odası web sitesini geliştirmek için kullanılacaktır.

Konya Ticaret Odası, hatalar ve hizmet sorunlarıyla ilgili mesaj göndermek için sizinle iletişim kurabilir. Ayrıca Konya Ticaret Odası, üçüncü taraflara ait hakların ihlal edildiği iddiaları da dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, Konya Ticaret Odası web sitesini kullanmanızla ilgili olası iddialar konusunda sizi bilgilendirmek için e-posta kullanma hakkını saklı tutar.

8. KİŞİSEL BİLGİLERİNİZE NASIL ERİŞEBİLİR VE BİLGİLERİNİZİ NASIL DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ?

Kişisel bilgilerinize ulaşma ve gerektiğinde bu bilgileri düzenleme hakkına sahipsiniz. Bazı bilgileriniz www.kto.org.tr adresindeki hesap sayfanızda oturum açmak suretiyle çevrimiçi olarak görüntülenebilir veya düzenlenebilir. Kimliğinizin doğrulanmasının ardından ve makul bir süre içinde kişisel bilgileri görme, düzeltme, tamamlama veya silme taleplerinize yanıt vereceğiz.

9. KİŞİSEL BİLGİLERİNİZ KONYA TİCARET ODASI TARAFINDAN NE KADAR SÜRE İLE SAKLANIR?

Konya Ticaret Odası bilgilerinizi gerekli olduğu sürece şu amaçlarla saklar:

(1) (bu Gizlilik İlkesi'nin 3. maddesinde açıklanan) Amaçlardan herhangi birini yerine getirmek veya

(2) ilgili mevzuata, yasal gereksinimlere ve yetkili mahkemelerin ilgili emirlerine uymak için gerekli olduğu sürece tutabilir.

10. BU GİZLİLİK İLKESİ DEĞİŞTİRİLEBİLİR Mİ?

Web sitemizdeki değişiklikleri ve müşteri geri bildirimlerini yansıtmak için Konya Ticaret Odası zaman zaman bu Gizlilik İlkesini günceller. Bu Gizlilik İlkesindeki değişiklikleri www.kto.org.tr adresinde yayınladığımızda, Gizlilik İlkesinin altındaki "son düzeltme" tarihini güncelleriz. Gizlilik İlkesinde önemli değişiklikler olması veya kişisel bilgilerinizi nasıl kullanacağımız konusunda değişiklikler yapılması halinde sizi bilgilendirmek için değişikliği uygulamadan önce bu tür değişikliklerle ilgili olarak kolaylıkla görünür şekilde bir bildirim yayınlayacağız ya da doğrudan size bildirim göndereceğiz. Bildirimden sonra Konya Ticaret Odası ürünlerini kullanmaya devam etmeniz Gizlilik İlkesini kabul ettiğiniz anlamına gelir. Konya Ticaret Odası'nın bilgilerinizi nasıl topladığı, kullandığı ve koruduğunu öğrenmek için düzenli olarak bu Gizlilik İlkesini incelemenizi öneririz.

11. KONYA TİCARET ODASI İLE NASIL İLETİŞİM KURABİLİRSİNİZ?

www.kto.org.tr sitesindeki bize ulaşın sekmesinden mesajınızı bırakabilirsiniz.

© Konya Ticaret Odası – Son düzeltme tarihi: Ocak 2012

 

221 52 52
This Website has been prepared within the scope of the “KTO with its Renewed Publicity Vision”, supported by the T.R. Mevlana Development Agency. The liability in relation to the contents lies solely on the Konya Chamber of Commerce and does not represent the opinion of the T.R. Mevlana Development Agency.
All rights reserved.
Software By CM Bilişim